Як підготуватися до занятть з водіння новачкам

Спостерігаючи за тим, як упевнено водії їздять у потоці машин, багато хто думає, що навчитися цього дуже просто. Но, впервые садясь за руль, и чувствуя, что автомобиль их совершенно не слушается, меняют свое мнение. І замислюються – а скільки потрібно днів, щоб реально навчитися водити автомобіль? Чи вистачить кількості практичних занять в автошколі, щоб приручити “залізного коня”?

Насправді ніхто не може назвати точну кількість годин, проведених за кермом у супроводі інструктора, за які ви гарантовано навчитеся водити машину. Цей показник завжди індивідуальний, і залежатиме від багатьох факторів. Щоб ви могли хоча б приблизно розрахувати, скільки занять може знадобитися саме вам, ознайомтеся з наявними програмами навчання водінню та рекомендаціями фахівців.

уроки водіння жінкам

Норми практичного водіння в автошколах

Кожна автошкола має свій підхід до навчання і розробляє план занять на свій розсуд. Якщо воно не суперечить загальноприйнятим нормам, то навчальний заклад отримує державну ліцензію. І її наявність – найперше, що ви маєте перевірити під час вибору автошколи.

У ліцензованих автошколах намагаються враховувати, що у всіх людей є різні здібності та досвід, і їм потрібна різна кількість годин, щоб навчитися водити машину. Тому в них передбачено кілька варіантів навчальних програм водіння, що відрізняються кількістю практичних занять:

• Експрес (мінімум). Передбачає 10 практичних занять. Це мінімальна кількість уроків, і така програма підходить тільки тим, хто вже водив машину раніше, і хоче просто освіжити втрачені навички.
  • Стандартна (базова). Включає в себе від 30 до 40 уроків водіння. Така кількість практики може бути достатньою для людей, які мають загальні поняття про водіння машини.
  • Максимум (розширений). Програма максимум у різних автошколах може мати від 40 до 50 уроків водіння. На розширений варіант навчання слід звернути увагу тим, хто хоче навчитися водіння з нуля.

Під час вибору відповідної програми навчання обов’язково поцікавтеся в автошколі, який відрізок часу мається на увазі під поняттям “година”, і скільки триває один практичний урок водіння.

У різних автошколах можуть бути вказані або академічні (45 хвилин), або астрономічні (60 хв) години. Оптимальний час за кермом для новачка – 1,5 астрономічних, або 2 академічних годин (90 хв.). Коротші заняття будуть малоефективними, а триваліші – виснажливими.

Як розрахувати, скільки уроків водіння вам знадобиться

Багатьох людей, які бажають навчитися керувати автомобілем, також цікавить, наскільки ефективна програма водіння в автошколі, і чи вистачить для цього встановленого числа практичних занять, чи доведеться брати додаткові уроки.

Програма в автошколі затверджена заздалегідь і на відпрацювання кожного елемента відводиться певна кількість годин. Якщо ви не встигли за цей період добре його освоїти, інструктор все одно перейде до наступного запланованого заняття. Графік через вас ніхто зривати не буде, бо потім просто не вистачить часу на інші уроки.

Тому деяким водіям-початківцям просто необхідно брати додаткові уроки, щоб навчитися керувати автомобілем. Комусь буде достатньо одного проміжного закріплювального заняття, а комусь знадобиться витягти ще 3-4 додаткових уроки між основними заняттями з водіння.

Чи вистачить вам тих годин, які ви від’їздите за планом в автошколі, чи ні, може остаточно з’ясуватися тільки в процесі навчання. І нехай точно розрахувати, скільки занять вам знадобиться, щоб навчитися водити, не вийде, але приблизну їх кількість визначити можна.

Скільки годин піде на навчання водінню, окрім наявності чи відсутності попереднього досвіду, ще залежатиме від таких обставин:

• Навіщо вам це потрібно? Якщо у вас є хороша мотивація, і ви самі прийшли до рішення почати водити машину, навчання пройде швидше. А якщо ви пішли вчитися за чиїмось наполяганням, від нудьги, або хочете отримати права “про всяк випадок”, не маючи наміру надалі сідати за кермо, навчання може затягнутися.
  • Як ви здатні до навчання. Є люди, дуже талановиті в одному, а інше в них не виходить категорично. Якщо вашим слабким місцем є водіння, але ви дуже хочете навчитися, то врешті-решт це у вас обов’язково вийде. Але навчання водінню може зайняти приблизно вдвічі більше годин, ніж належить від’їздити на практичних заняттях в автошколі.
  • Як добре інструктор вміє пояснювати. Висока кваліфікація і великий досвід водіння інструктора повинні доповнюватися відмінними педагогічними здібностями. Якщо ви не розумієте, що він хоче вам сказати, краще відразу попросіть дати вам іншого наставника. Інакше, скільки б годин ви з ним не від’їздили, добре водити машину ви не зможете навчитися.
    Яку машину для навчання ви обрали. Для того, щоб навчитися водити машину на автоматі, потрібно менше практичних занять. А на оволодіння складнішою технікою водіння механіки вам доведеться витратити більше годин.

За бажання навчитися водити машину може кожен. Але скільки уроків водіння для цього вам буде потрібно – показник індивідуальний. Середня кількість, зазначена статистикою, охоплює велику амплітуду даних – від мінімальних 40 годин, до 100. Щоб скоротити цей період і навчитися керувати автомобілем, не витрачаючи зайвого часу і грошей на додаткові уроки, обирайте автошколу, що заслуговує на довіру, і налаштуйтеся на успіх.