Як навчитися керувати автомобілем і побороти страх жінкам та дівчатам

Навчитися водити машину з нуля доступно всім – як дівчатам, так і юнакам. Інша річ, що жінки часто більш емоційні, ніж чоловіки, і їм складніше побороти страх водіння автомобіля, особливо якщо вони сіли за кермо вперше. Але цю проблему цілком можна вирішити, про що свідчить постійно зростаюча кількість жінок серед водіїв.

Навчання в автошколі для дівчат може проходити цілком комфортно. А якщо з початком уроків з водіння виникне неусвідомлений страх, то головне – не піддаватися паніці та тримати себе в руках. Адже ви прийшли сюди для того, щоб навчитися водити? Отже, ви неодмінно маєте досягти своєї мети, скориставшись порадами спеціалістів, як побороти страх перед водінням, враховуючи жіночу психологію.

страх за кермом

Як дівчатам швидко та ефективно подолати страх водіння автомобіля

Як то кажуть, ворога потрібно знати в обличчя. Якщо навчитися водити жінці заважає страх, то неодмінно потрібно з’ясувати, звідки він з’явився. Давайте розглянемо основні причини, через які дівчата бояться водіння автомобіля, і способи їх подолати:

• Труднощі в навчанні. Зіткнувшись із водінням автомобіля вперше, жінки можуть відчувати певні труднощі. І тоді виникає страх: “А раптом мені це зовсім не дано, і я ніколи не зможу навчитися водити?” Насамперед заспокойтеся – страх такого виду відвідує 90% новачків незалежно від статі. І чоловікам, які починають вчитися водити з нуля, нітрохи не легше, ніж жінкам. Зовсім інша річ, якщо у дівчини немає серйозної мотивації та бажання подолати страх перед складнощами. Якщо ви прийшли в автошколу просто від нічого робити, або “за компанію” з подругою, початкові труднощі можуть вибити вас із колії. Але подумайте, які привілеї та зручності ви отримаєте, якщо навчитися водити автомобіль:
    • Ви зможете спокійно відвозити дітей до школи або на заняття в секції, відвідувати батьків і відвозити їх на дачу або в лікарню.
    • Позбувшись необхідності в пересуванні громадським транспортом, дівчата отримають більше свободи і часу для дозвілля.
    • З’явиться можливість вирушити на відпочинок або в подорож, коли забажаєте.
    • Багато престижних професій для жінок вимагають наявності автомобіля і вміння водити. Тож, якщо подолати свій страх і навчитися водіння, ви зможете поліпшити свій соціальний статус і матеріальне становище.
  • Страх перед автомобілем. Деяким жінкам заважає навчитися водити страх перед самим автомобілем. Складний і незрозумілий потужний агрегат викликає у них підсвідомий трепет, і вони починають губитися і переживати. Подолати це відчуття допоможе знання будови автомобіля. Не потрібно вивчати досконально всі його вузли – достатньо просто зрозуміти принцип дії машини і управління нею. Ще один спосіб побороти страх такого роду – позитивні приклади.
  • Згадайте, що в Америці автомобіль водять усі жінки без винятку. А дівчата автогонщиці завойовували призи на швидкісних трасах, практично від початку історії автомобілебудування донині. Тобто ви – далеко не перша жінка, яка “підкорює” автомобіль, і цілком можете подолати свій страх і навчитися водити.
  • Боязнь аварій. Не тільки дівчині, а й будь-якому новачкові, після перегляду репортажів з місць аварій, страшно опинитися в схожій ситуації. Тут порада може бути тільки одна – дотримуйтесь правил дорожнього руху, будьте обережні, і не зациклюйтеся на поганому. Ви не зможете навчитися водити, якщо будете постійно думати про можливі ДТП. Перед поїздкою в жодному разі не слід пити заспокійливих засобів – загальмованість реакції якраз і може призвести до того, чого ви боїтеся. Налаштуйте себе на позитивний лад іншим чином: послухайте приємну музику, прийміть розслаблюючу ванну або займіться релаксацією. До речі, за статистикою, жінки потрапляють в аварії майже в 10 разів рідше, ніж чоловіки, бо вони акуратніші, обережніші та не схильні до лихацтва. Про це теж слід пам’ятати, щоб побороти свій страх перед водінням автомобіля.
  • Страх перед насмішками. На жаль, культура на дорогах у нас часто залишає бажати кращого. Деякі чоловіки ніяк не можуть змиритися з тим, що жінки успішно “відвойовують” області, які раніше вважалися винятково їхньою територією, і ніколи не втрачають нагоди нагрубити їм на трасі. Багатьох дівчат зупиняє від бажання навчитися водити автомобіль страх перед тим, що вони можуть стати об’єктом глузувань, грубості та відвертого хамства за найменшої помилки. Але “нарватися” на неадекватних нахаб можна і на пішохідному переході, в метро, супермаркеті, на вулиці – де завгодно. Що ж тепер, узагалі з дому не виходити? Подолати страх перед насмішками з боку інших водіїв можна тільки впевненістю в собі. Тож це не причина відмовлятися водити автомобіль, а, навпаки, привід навчитися робити це якомога краще.

уроки водіння жінкам

Новачкові, як жінці, так і чоловікові, щоб навчитися водити машину з нуля, доведеться подолати певні труднощі та страхи. Але коли ви відчуєте, як автомобіль починає вас слухатися, всі ці проблеми швидко випаруються з вашої пам’яті, і залишиться тільки задоволення і відчуття свободи. Тому виберіть хорошого інструктора і побільше практикуйтеся у водінні. Пам’ятайте – навчитися водити автомобіль дівчині цілком реально, і всі страхи можна подолати, маючи бажання і мотивацію.