Уроки з медицини в автошколі

Поряд з іншими обов’язковими темами, до теоретичного курсу навчання в автошколі обов’язково входять лекції з медицини. Деякі учні ігнорують ці уроки, як такі, що не стосуються водіння, і обмежуються тільки формальним заучуванням відповідей на екзаменаційні білети.

Але пізнання в медицині дуже важливі для майбутнього водія, і уроки з надання першої медичної допомоги введені в програму автошколи не дарма. Не відвідуючи їх, надалі ви будете не готові до екстремальної ситуації, що виникла, і поставите під загрозу своє або чуже життя. Давайте подивимося, навіщо водієві потрібна медицина, і як в автошколі проходять уроки з цієї теми.

Навіщо водієві потрібно знати медицину

Чи знаєте ви, що тільки за 2019 р. на дорогах України сталося 160 675 ДТП, у яких загинуло 3454 людини? І майже половина з них могла б залишитися в живих, якби вчасно отримали медичну допомогу.

Найчастіше першими свідками аварії на дорозі стають саме водії проїжджаючих автомобілів. Не знаючи азів надання першої медичної допомоги, вони можуть вчинити неправильні дії, бажаючи допомогти людям, які потрапили в біду, і тільки погіршити ситуацію.

уроки з медицини в автошколі

Або ж розгубитися, і взагалі не робити нічого, чекаючи на приїзд “Швидкої допомоги”. Але ДТП може статися далеко від міста, у місцях, куди не так просто дістатися і погано діє мобільний зв’язок. Медики просто не встигнуть приїхати вчасно, щоб врятувати постраждалих, і список летальних випадків ДТП поповниться новими жертвами.

Саме для того щоб кожен водій міг прийти на допомогу в такій ситуації, і запроваджені в автошколах уроки з медицини. Знаючи, як надати першу медичну допомогу, ви зможете реально оцінити обстановку і до приїзду фахівців полегшити стан постраждалих.

До речі, зовсім “губитися” і проїжджати повз місце аварії категорично не радиться. Кримінальним Кодексом України передбачена відповідальність за ненадання допомоги. Про це йдеться у статті №35 КК.

Алгоритм вашої поведінки при виявленні ДТП на дорозі описаний у Правилах дорожнього руху. А ази надання долікарської допомоги ви будете вчити на уроках з медицини. І ігнорувати ці заняття не варто.

На дорогах трапляється всяке, і від неприємних несподіванок не застрахований навіть найобережніший і найдосвідченіший водій. Просто подумайте: а якщо що-небудь трапиться з вами, чи хотіли б ви, щоб поруч опинилася людина, яка пропускала в автошколі уроки з медицини і нічим не може вам допомогти?

Як в автошколі проходять уроки з медицини

Уроки медицини в автошколі обов’язково повинен вести кваліфікований фахівець. Парамедика він із вас за кілька занять, звісно, не зробить. Але загальні знання з надання першої медичної допомоги дати зобов’язаний.

Для більшої наочності лекції в автошколі супроводжуються демонстрацією слайдів і відео на тему медицини. А також теоретичні знання доповнюються практичними заняттями з надання долікарської медичної допомоги. Майбутні водії відпрацьовують основні прийоми на спеціальних манекенах, що повністю імітують будову людського торсу.

Чого вчать на уроках медицини в автошколі:

• За зовнішніми ознаками оцінювати стан постраждалих. Це потрібно з таких причин:

Щоб правильно скоординувати свої дії та визначити, чим ви можете допомогти. (У деяких випадках людей, які дістали травми, не можна пересувати, щоб не завдати їхньому здоров’ю ще серйознішої шкоди).
Дати найбільш коректну та вичерпну інформацію службам порятунку. Знаючи, що знадобиться для надання допомоги людям, які потрапили в ДТП, вони зможуть одразу вислати оснащені належним чином машини в потрібній кількості.

Правильно укладати потерпілого при різних травмах.
Перевіряти, чи дихає непритомна людина, яка перебуває в несвідомому стані, і за потреби робити штучне дихання.
Зупиняти кров, накладати джгути.
У разі переломів накласти тимчасову шину.
Проводити серцево-легеневу реанімацію.
Надавати першу медичну допомогу при опіках різного ступеня.
Під час виконання рятувальних заходів захищати себе, щоб не заразитися захворюваннями, що передаються через кров.

аптечка водія

Також на уроках медицини в автошколі вчать правильно комплектувати автомобільну аптечку. Стандартного набору може не вистачити для надання якісної медичної допомоги в серйозних випадках. І фахівці підкажуть вам, чим краще доповнити аптечку, щоб вона була справді корисною вам або іншим людям у будь-якій ситуації.

Пам’ятайте, що людське життя – найбільша цінність у цьому світі. І може трапитися так, що від ваших дій залежатиме, чи залишиться в живих постраждала в ДТП людина. Отже, обов’язково уважно слухайте і вивчайте все, чого вас навчатимуть в автошколі на уроках з медицини. Маючи при собі укомплектовану автомобільну аптечку і знання про надання першої медичної допомоги, ви можете стати рятівником чийогось життя.