Що робити, якщо зупинив поліцейський

Кожному водієві треба заздалегідь знати, що робити, якщо поліція без причини зупинила. Тоді ви будете готові з’ясувати всі обставини без ризиків отримати необґрунтований штраф. Насамперед важливо зберігати спокій, поводитися адекватно, не починати діалог першим, відповідати на всі запитання працівника поліції.

У якому разі може бути зупинено автомобіль

Поліцейський завжди має діяти, керуючись ЗУ “Про Національну поліцію”, тому варто вивчити його основні положення. Щоб розуміти, що робити, коли зупинила поліція, спочатку потрібно точно визначити і запам’ятати всі можливі причини зупинки. Це допоможе надалі впевнено вести діалог і розуміти, наскільки правомірними є дії співробітника поліції.

Запам’ятайте основні причини зупинки машини:

• порушення правил дорожнього руху;
  • ушкодження транспортного засобу, що вказують на можливу участь авто у ДТП;
  • автомобіль значиться в базі викрадених ТЗ;
  • водій та пасажири є свідками ДТП;
  • потрібно залучити водія для надання першої допомоги потерпілому на дорозі;
  • порушення правил перевезення великих грузов;
  • порушення правил пересування автомобілем з іноземними номерами.

Знаючи можливі причини зупинки транспортного засобу, ще до початку розмови ви зрозумієте, що робити, коли поліція зупинила авто. До такої ситуації потрібно бути готовим, не панікувати та зберігати спокій. Незалежно від наявної причини патрульний не має права одразу вимагати документи, адже спочатку він має чітко пояснити, чому він зупинив цей ТЗ.

Зупиняючи автомобіль, співробітник поліції повинен:

• вказати жезлом на авто, а потім показати місце, де зупинитися;
  • представитися, назвавши прізвище, звання та посаду;
  • на вимогу водія пред’явити посвідчення;
  • вказати причину, через яку зупинено автомобіль.

Після виконання всіх цих дій співробітник правоохоронних органів має право висунути документи водія. Документи треба показати таким чином, щоб поліцейський міг вільно прочитати всю необхідну інформацію. При собі потрібно мати посвідчення водія, техпаспорт і страховий поліс.

Правила поведінки під час зупинки авто

Щоб унеможливити ризики непорозуміння і погіршення ситуації, ведіть діалог із поліцейським максимально стримано і без провокацій. Далі пропонуємо детальну інструкцію, що робити, якщо машину зупинила поліція:

• зупинитися у зазначеному патрульному місці та включити аварійні сигнальні вогні;
  • тримати руки на видному місці та не залишати авто;
  • вислухати патрульного, не відчиняючи дверей;
  • пред’явити документи, не передаючи їх поліцейському;
  • у разі незгоди, висловлювати свої аргументи і з’ясовувати ситуацію, що склалася;
  • за бажанням ведіть фото та відео реєстрацію того, що відбувається, ви маєте на це право.

У разі пред’явлення обвинувачення в керуванні автомобілем у алкогольному чи наркотичному сп’яненні не відмовляйтеся від офіційної перевірки. Для цього патрульним має використовуватись сертифіковане обладнання. Перевірка здійснюється за двох свідків або з обов’язковою фіксацією нагрудною камерою. При отриманні результату алкотестера більше 0,2 проміле виписується відповідний акт про водіння у стані алкогольного сп’яніння.

Кожен водій має не тільки обов’язки, а й права, які суворо регулюються законодавством. Якщо ви впевнені, що під час зупинки авто було порушено ваші права, вимагайте виклику другої патрульної машини, екіпаж якої допоможе з’ясувати, чи були з боку їхніх колег неправомірні дії.