Вартість навчання в автошколах

Вартість навчання в різних автошколах Києва досить сильно відрізняється. Одні пропонують пройти курс водіння за 4-5 тис. грн, інші – за 10-15 тис. грн і вище. Від чого ж залежить така різниця в ціні?

У цій статті ми розглянемо основні критерії ціноутворення подібних послуг. І ознайомимося з важливими нюансами, які впливають на остаточну вартість навчання.

Що входить у вартість навчання в автошколі

Ціна залежить від:

• кількості практичних занять. Їх має бути не менше 10 тривалістю по півтори години. У дорожчих варіантах вам буде запропоновано 15 або навіть 20 уроків водіння. Деякі автошколи і зовсім не включають практику в базовий прайс, а рахують її окремо.
  • обраної коробки перемикання передач. Навчання на автоматі коштує дорожче, тому що такі автомобілі складніші в обслуговуванні. Механіка обійдеться дешевше.
  • урізноманітнення автопарку. Що більше машин є в розпорядженні автошколи і що кращий їхній технічний стан, то вища ціна. Плюс до цього враховуються витрати на бензин і ремонт.
  • розташування автошколи. У центрі Києва оренда приміщень обходиться дорожче, ніж на околиці. Відповідно, це позначиться і на вартості навчання.
  • кваліфікації персоналу. Зарплата співробітникам нараховується з грошей, які платять учні. Що вища кваліфікація інструкторів, то краща якість викладання. В автошколах, які виставляють високий цінник, напевно працюють профі.

Чому в автошколах такі різні ціни

Щоб зрозуміти, скільки коштує навчання в автошколах Києва насправді, слід звертати увагу на низку додаткових нюансів. Багато з них можна помітити лише під час особистого відвідування навчального закладу.

• Внутрішнє оснащення приміщення

Якість ремонту, місткість і обладнання навчальних аудиторій, наявність комп’ютерного класу – все це прямо впливає на підсумкову вартість. Заклади, які постійно підтримують приміщення у відмінному стані, проситимуть більше.

• Якість автодрому

Що краще покриття, оснащення і загальний стан ділянки для практичних занять, то вища вартість навчання. Світлофори, розмітка, майданчики для відпрацювання вправ – усе це потребує регулярного догляду. Щоб компенсувати витрати на утримання, підвищує ціну.

• Додаткові заняття з інструктором з водіння

Деякі автошколи підвищують вартість завдяки збільшенню кількості практичних уроків. Цей варіант чудово підходить для новачків. Не всі освоюють навички водіння за стандартні 20 академічних годин. Якщо ви спочатку не впевнені у своїх силах, варто віддати перевагу розширеному курсу.

• Можливість відпрацювання або “заморозки” навчання

Через непередбачувані життєві обставини ви можете пропустити певну частину курсу. Якщо це 1-2 заняття, нічого страшного. Але більш тривалий термін може значно вдарити по гаманцю. Вам або доведеться докуповувати пропущені практичні уроки, або проходити весь курс з нуля.

Навчання в автошколах, де є можливість перенести заняття на потрібний термін, найчастіше коштує вище.

Завжди уточнюйте, що входить у вартість навчання в автошколі. Для більшої впевненості – читайте відгуки випускників. Так ви зможете переконатися у відсутності прихованих платежів і зможете вибрати найкращий варіант для себе.