Зі скількох років можна здавати на права

Усі юнаки та дівчата хочуть скоріше стати вільними та самостійними. І один зі способів втілити ці мрії в життя – отримати права і сісти за кермо. Водіння транспортного засобу дає свободу пересувань і бажану незалежність, і тому молодь часто цікавиться – зі скількох років можна здати на права?

Вимоги до мінімального віку, в якому можна на законних підставах отримати права, чітко визначені законодавством України. Для кожного транспортного засобу і водійської категорії існують свої вікові рамки. Отже, у скільки років ви можете планувати вступати до автошколи, а зі скількох – скласти іспит у МРЕВ (ДАІ) для отримання дійсних водійських прав?

Дозволений вік для вступу до автошколи та отримання прав в Україні

Зі скількох років вам можна буде сміливо звертатися в МРЕВ для складання іспитів на права, залежатиме від обраного транспортного засобу. Але станеться це не раніше, ніж вам виповниться 16 років, а в більшості випадків доведеться дочекатися настання 18 або 21 року

Але для початку вам необхідно пройти курс навчання в автошколі, і успішно скласти внутрішні іспити з теорії та практики, отримавши відповідний документ. Здавати на права екстерном дозволено у виняткових випадках – якщо відвідування занять недоступне з поважних причин, і тільки на категорії А і В. Але все одно самостійно сідати за кермо буде можливо з такого ж віку, як і іншим.

Вступати до автошколи для навчання водіння можна трохи раніше – починаючи з 14 або 16 років. Але до визначеного законом віку водійські права вам все одно не видадуть, і скласти іспити в МРЕВ не дозволять.

Нижче ми наведемо таблицю з даними – зі скількох років в Україні можна вступати вчитися водінню і складати іспит на права:

Категорії та транспортні засоби Зі скількох років можна йти на курси водіння З якого віку можна здавати в МРЕВ (ДАІ) на права
А1, А, М – скутер, мопед, легкі мотоцикли та моторолери З 14 років З 16 років (Примітка: возити пасажирів вам буде дозволено тільки після 18-ти)
В1, В – легкові автомобілі, важкі мотоцикли (у тому числі з колясками), квадроцикли, трицикли З 16 років З 18 років
С1, С – вантажні машини, легкі та важкі, з причепами масою до 750 кг. З 16 років З 18 років
D1, D – автобуси та мікроавтобуси, що перевозять пасажирів, автопоїзди з причепами З 20 років З 21 року (Примітка: для військовослужбовців навчання водінню транспорту цих категорій починається у 18, а права видають у 19 років)
ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE – важкі вантажні автомобілі з напівпричепами та причепами, машини, призначені для перевезення негабаритних або небезпечних вантажів З 20 років З 21 року (Примітка: за наявності щонайменше 12 місяців стажу за нижчими категоріями водіння)

Слід враховувати, що якщо між навчанням і складанням іспитів на права мине багато часу, набуті знання та навички можуть забутися. Тоді вам доведеться повторювати все спочатку – освіжати знання теорії та брати уроки водіння, витрачаючи на це зайвий час і кошти. Тому вступати на водійські курси заздалегідь недоцільно.

Навчання в автошколі триває приблизно 2,5-3 місяці, і найзручніше буде вступити туди приблизно за такий термін до настання років, зі скількох вам уже можна буде здавати на права в МРЕВ. Припустимо, якщо 18 років вам виповнюється у вересні, то на водійські курси за категорією В варто піти з червня цього ж року, тобто з 17 років.

Але вибір завжди залишається за вами. І якщо ви впевнені у своїй пам’яті, знаєте ПДР і пристойно керуєте, а автошкола вам потрібна тільки для отримання документа про її закінчення, то можете вступати туди одразу після настання належного віку. Але пам’ятайте, що здати на права в МРЕВ, навіть якщо ви відучитеся на “відмінно”, вам однаково дозволять з такого віку, як це зазначено в законодавстві України.