Сліпа автомобільна зона

Досить часто водіям-початківцям невідомо, що таке сліпа зона автомобіля фактично. Результатом стає ДТП або створення небезпечної ситуації на дорозі на момент бажання перебудуватися в іншу смугу проїжджої частини. Як це відбувається: водій під час їзди вирішує перешикуватися. Подивився у бічні дзеркала – перешкод для перебудови до сусіднього ряду немає. Але під час перебудови чіпляє автомобіль, який знаходився у безпосередній близькості, але його не було видно у дзеркала. Так “працює” сліпа автомобільна зона.

Сліпа зона – що це?

Мертва зона у автомобіля — область біля ТС, яка не видно водієві ні в дзеркала, ні на око. Вона розташована:

  • ззаду до рівня задніх сидінь;
  • ззаду, коли ТС нижче за ваше (наприклад, якщо у вас універсал і великогабаритне авто);
  • прямо за багажником;
  • спереду, коли огляд закривається будь-якою перешкодою: будинком, ландшафтною деталлю.

Під час руху може утворюватися сліпа зона автомобіля. Це відбувається, коли збоку раніше помітний автомобіль пропадає з оглядової траєкторії.

Чим небезпечна сліпа зона для водія автомобіля?

Зона обмеженої видимості – найпоширеніша причина дорожньо-транспортних пригод. Для мотоциклістів вона у буквальному значенні слова найчастіше є смертельною.

Якщо досвідчений водій, знаючи про такі зони, в момент перебудови з ряду на ряд робить це акуратно, то недосвідченому це зробити складно. Або він зовсім про них забуває.

Цілком позбавитися таких місць неможливо — вони є частиною руху. Однак можна мінімізувати небезпеку, правильно налаштувавши всі дзеркала.

Як контролювати сліпу зону під час руху?

Щоб взяти під контроль такі зони, потрібно їх побачити для конкретно вашого авто. Для цього можна використовувати 2 простих методи:

  1. Попросіть пасажира обійти довкола вашого авто. У той момент, коли його не буде видно у дзеркалі, буде визначатися сліпа область.
  2. Стоячи в пробці, подивіться на авто, що рухається поряд із вами. Як тільки він перестане бути видно збоку в дзеркала бічного вигляду, там і починається сліпа область для вашого авто.
Контролюйте мертві зони

Контролювати місця обмеженої видимості можна і потрібно. Першочергове, що необхідно зробити, – коректно налаштувати дзеркала. Якщо бічні дзеркала налаштовані так, то в них буде відображатися передня дверна ручка, а решта дзеркал — дорога.

Сліпа зона для водія автомобіля може контролюватись за допомогою додаткових дзеркал, які можна купити на будь-якому авторинку або у спеціалізованому магазині: параболічні, сферичні, електрохромні та інші.

Контролювати можна і за допомогою парктроніка, який передбачає вбудовану камеру. Він попередить про перешкоду ззаду, проте не завжди здатний помітити невеликі або невисокі перешкоди на дорозі: арматуру, шлакоблоки тощо, якщо вони розташовані нижче огляду камери, що охоплюється.

Як згадувалося, сліпі області неможливо виключити. Однак їх можна контролювати, використовуючи різні додаткові пристрої. Найважливіше в цьому — не забувати про їхнє існування. При необхідності перебудови з одного ряду до іншого, обгоні автомобіля, контролюйте швидкість, кілька разів перевірте наявність транспортного засобу поряд. Тільки контроль та усвідомленість мінімізує будь-які ризики на дорозі.