Чи потрібно пристібатися на задніх сидіннях?

Під час випуску перших автомобілів ремені безпеки для пасажирів на задніх сидіннях не передбачалися. З модифікацією авто було переглянуто питання безпеки всіх пасажирів автомобіля, зокрема й тих, хто сидить позаду. Звідси і питання: чи потрібно пристібатися на задньому сидінні? Що про це говорять правила дорожнього руху і як реагує автоінспекція?

Чи потрібно пристібатися на задньому сидінні авто згідно з ПДР?

Відповідно до чинних правил дорожнього руху пасажири, які сидять на задніх сидіннях, повинні використовувати ремені безпеки під час руху авто.

Раніше пристібатися повинні були тільки водій і пасажир поруч із ним. Після змін, внесених у 2020 в правила дорожнього руху, з метою безпеки, всі люди, які перебувають в авто, мають бути пристебнуті. Це стосується, зокрема, таксі — пасажир таксі, який сидить позаду, також має бути пристебнутий.

Чи зобов’язаний пасажир пристібатися на задньому сидінні? Так. Але є два винятки. Особи з інвалідністю можуть не пристібатися на основі своїх фізіологічних особливостей. Також можуть не дотримуватися правила представники оперативних і спеціальних служб.

Чи зобов’язаний пасажир пристібатися на задньому сидінні в машині — реакція Державної автоінспекції України

У зв’язку з оновленням ПДР представники державної автоінспекції мають право зупинити транспортний засіб і, у разі виявлення порушення, виписати штраф у розмірі 510 грн.

Однак є нюанс. Незважаючи на те, що чинні правила дорожнього руху вказують на необхідність пристібатися на задньому сидінні ТЗ, немає категоричної заборони. Пов’язано це з тим, що на наших дорогах досі присутні моделі радянського автопрому, де ремені безпеки не передбачені.

Ви готові ризикувати життям?

Логічно: ремені передбачені насамперед для захисту людини в момент ДТП або інших небезпечних ситуацій, що впливають на здоров’я пасажирів авто. Тому їх застосування під час руху має бути в інтересах кожного.

Фахівцями інституту, що займається дослідженнями у сфері безпеки на дорозі, було проведено краш-тест. Результат тесту дав очевидну відповідь на запитання: чому потрібно пристібатися на задньому сидінні автомобіля?

Краш-тест проводився за швидкості автомобіля в 56 кілометрів на годину. Результат демонструє «поведінку» пасажира в момент зіткнення. Водія під час удару рятує подушка. А непристебнута людина, що сидить позаду водія, врізається в підголівник переднього сидіння головою або обличчям. Навіть за такої невисокої швидкості у людини вибиваються зуби і ламаються лицьові кістки. У момент зворотної амплітуди руху, людина на задньому сидінні різко і сильно врізається головою в спинку заднього сидіння, що призводить до травми хребетних відділів.

Підіб’ємо підсумок

Незважаючи на деякі неточності в чинних ПДР, питання про необхідність використання пасків безпеки має стояти з точки зору свого здоров’я. Тому, безумовно, пристібатися потрібно.

Багаторазові дослідження і краш-тести демонструють високий ступінь небезпеки під час ДТП, якщо пасажир не пристебнутий. Аж до летального результату.

З огляду на високу небезпеку, їзда в автомобілі пристебнутим знижує ймовірність критичних наслідків. Тим паче, що в сучасні авто встановлюються зручні триточкові ремені безпеки, які не спричиняють дискомфорт під час руху.